Rozgrzewka/gry/zabawy

1. Dwie piłki.
Zabawa na koordynację. Dwóch zawodników na sygnał dany przez trenera rzuca jednocześnie ręką piłkę na drugą połowę kortu ( w dowolne miejsce ale raczej nie dalej niż do linii serwisowej ). Zadaniem każdego z nich jest złapanie piłki. Tuż po złapaniu zawodnicy znowu rzucają piłkę na drugą połowę. W ćwiczeniu ważne jest zachowanie dobrego tempa tak aby obydwie piłki szybko krążyły pomiędzy zawodnikami.
rozgrzewka_dwie piłki
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
 
2. Rozgrzewka przygotowująca do ćwiczeń z woleja.
Zawodnicy ustawiają się w koło w grupach 3-5 osobowych. Ich zadaniem jest jak najdłuższe podbijanie piłki w powietrzu, podając sobie piłkę nawzajem. Która grupa dłużej utrzyma piłkę w powietrzu – wygrywa.
.
rozgrzewka_wymiana w powietrzu

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3. Rozgrzewka szybkościowa
Zawody na szybkość. Dwa zespoły – celem jest rozegranie jak największej ilości piłek przez drużynę niebieską (zawodnicy nr 2 i 3 grają na zmianę po jednym uderzeniu ) podczas gdy pomarańczowi pojedyńczo biegną dookoła kortu (jak w sztafecie). Po okrążeniu kortu przez wszystkich trzech zawodników zapisujemy wynik (tzn. ile piłek przebili niebiescy) i następuje zmiana drużyn.
rozgrzewka_zawody na szybkość.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
4. Złap piłkę !
Zawodnicy stają do siebie twarzami. Pomarańczowi stają w rozkroku. Niebiescy przetaczają piłkę pomiędzy ich nogami (nie za szybko). Zadaniem pomarańczowych jest dogonienie i złapanie piłek, zanim te dotrą do linii serwisowej. Wariant nr 2 – niebiescy przerzucają piłki nad głowami pomarańczowych.
rozgrzewka_zabawa złap piłkę
 .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
5. „Piłka ręczna”
doskonała rozgrzewka dla dzieci i dorosłych. Zawodnicy przerzucają piłkę nad siatką, przy czym piłki które złapaliśmy po odbiciu od ziemi możemy rzucać tylko spod siebie, od dołu. Natomiast piłki, które złapaliśmy w powietrzu, przed odbiciem,  możemy rzucić „z góry” (podobnie jak woleju). Gramy na karo do 7-10 punktów
.
rozgrzewka_gra rękoma
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
6. Piłka w kółku # 1
Dwa zespoły – celem jest umieszczenie piłki w kółku. Osoba u której jest piłka nie może z nią biegać, może tylko podać piłkę do innej osoby z drużyny. Po otrzymaniu piłki należy piłką dotknąć ziemi i podać dalej w ciągu 3 sek.
rozgrzewka_zabawa piłka ręczna
 .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
7. Piłka w kółku # 2
Dwa zespoły , w jednym np. 4 osoby, w drugim – 2 osoby. Celem gry jest umieszczenie piłki w kółku. Niebiescy przenoszą piłki do kółka na rakietach , pomarańczowi bronią kółka starając się strącić piłki z rakiet drużyny niebieskich. Nową piłkę w miejsce strąconej należy pobrać z koszyka i grać dalej. Czas gry 2 min.
rozgrzewka_zabawa piłka i rakietą
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
8. „ Dwóch na jednego”
Ćwiczenie na zakończenie rozgrzewki. Zawodnicy grają z maksymalną intensywnością. Zmiana co 3 minuty
rozgrzewka_max intensywność.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9. Smecz

Wyścigi, kto pierwszy – zawodnicy startują z linii końcowej i biegną do siatki, każdy podbijając piłkę rakietą. W momencie dobiegnięcia do siatki, należy podbić piłkę na tyle wysoko, aby można było ją przebić smeczem na drugą stronę kortu. Następnie zawodnicy wracają na koniec kortu, kto pierwszy – wygrywa.
rozgrzewka_smecz
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
10. Sześciu na jednym
Rozgrzewka na sześciu zawodników i jeden kort.
Zawodnicy 1 – 4 grają bh, 2 – 5 – fh-bh, zaś 3 – 6 – odwrotny fh
Każdy z graczy zmienia pozycję po ok. 2 min
 fh - bh - odwr. fh dla 6 zawod
  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety