Lob / smecz

1.

Pierwsze z serii ćwiczeń do nauki loba. Trener nagrywa  głęboką piłkę pod linię końcową, zawodnik ma zagrać topspin lob tak aby piłka wylądowała za linią serwisową.
lob_1
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2.

Drugie z serii ćwiczeń do nauki loba. Trener nagrywa  głęboką piłkę do gracza 1, ten gra po krosie na bh. Gracz 2 zaczyna bieg do piłki po tym jak ta przeleci nad siatką do gracza 1. Ma zagrać obronnego loba. Po tym zagraniu zawodnicy rozgrywają punkt. W drugiej kolejności trener gra w drugi róg kortu a zaw. 1 odgrywa na fh.
 lob_2.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3.

Trzecie z serii ćwiczeń do nauki loba. Wymiana „dwóch na jednego”, do momentu gdy gracz 2 lub 3 zagra krótszą piłkę. Zawodnik 1 ma odegrać piłkę na któregoś z graczy 2 lub 3. Ten zawodnik który otrzyma piłkę, zagrywa loba i rozgrywa punkt z zawodnikiem 1. Zawodnik 3 schodzi wtedy z kortu.
lob_3
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
4. Jo-jo
Ćwiczenie dla zaawansowanych. Nazywa się JO-JO, bo zawodnik musi na przemian skracać i wydłużać dystans do siatki. Trener podaje najpierw krótką piłkę, potem loba. Z krótszego dystansu zawodnik ma zagrać najpierw wolej (półwolej), zaś z dłuższego odegrać następną piłkę smeczem. Potem znów wolejem i znów smeczem.
wolej_smecz_koperta
  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety