Piłka jak nowa…

Czy można przedłużyć żywotność ciśnieniowych piłek tenisowych?
Gram na poziomie średniozaawansowanym, raczej nie częściej niż raz w tygodniu. Nie gram mocno, ale zwykle po miesiącu piłki robią się miękkie, tracą wysokość odbicia. I zwykle kupuję nowe, mimo że te stare wyglądają prawie jak nowe. Czy istnieją sposoby na to,  żeby piłki nie traciły sprężystości i żeby można nimi grać dłużej?

Niestety, po wyjęciu piłek z puszki ciśnieniowej, będą one nieuchronnie traciły swą twardość, od której zależy wysokość odbicia i czucie piłki. Guma, z której piłki są zrobione, ma swoją porowatość, i nie jest w 100% nieprzepuszczalna dla gazów. Po około trzech do pięciu tygodniach, piłka nie utrzymuje już parametrów jakościowych. Dzieje się to niezależnie od zużycia wierzchniej materiałowej warstwy piłki..

Jednak to nie znaczy że nie możemy temu przeciwdziałać. My w Tenniscoach używamy specjalnych pojemników, w których mogą być przechowywane używane piłki w warunkach ciśnieniowych, co znacznie przedłuża życie piłki.  I zawsze gra się takimi piłkami jakby były nowe.