Ćwiczenia taktyczne

Gra obronna na środek

1.

Wykorzystanie głębokiego zagrania na środek kortu w celu zamknięcia kątów kontratakującego przeciwnika. Trener podaje piłkę w okolice linii serwisowej. Gracz 1 gra atakuje piłkę celując w zaznaczony obszar. Zawodnik 2 stara się odegrać piłkę i minąć gracza 1, a ten z kolei stara się przechwycić piłkę grając wolejem.
Po 7-10 zagraniach – zmiana stron. Trener może zmienić narożnik aby zawodnik 1 atakował z bh
taktyka_gra na środek_approach shot
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2.

Kolejne  z ćwiczeń wykorzystujących środek kortu do obrony (unikamy otwierania kątów). Gracz 1 gra na całej połowie kortu, jego zadaniem jest odgrywanie piłek w wyznaczony prostokąt. Gracz 2 nie opuszcza wyznaczonego prostokąta, licząc ile razy piłka trafiła w cel. Po 3 min. zmiana. Wygrywa ten gracz, który był celniejszy.
Ćwiczenie służy m.in. uświadomieniu zawodnikom sposobu neutralizacji atakującego zawodnika poprzez zagranie głębokiej piłki na środek.
taktyka_gra na środek
 .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3.

Ćwiczenie wykorzystujące głębokie obronne zagranie na środek kortu w sytuacji gry pod presją. Trener podaje piłkę w okolice linii końcowej po przeciwnej stronie narożnika w którym stoi zawodnik. Gracz 1 na pełnej szybkości ma dojść do piłki i zagrać w dowolny sposób (lob, slajs, topspin) aby trafić w zaznaczony obszar. Utrzymaj wysokie tempo ćwiczenia!
taktyka_gra na środek_obrona_pod presją
  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety