Serwis i return

 

1.1. Odegranie krótkiego, słabego serwisu z dojściem do siatki – zagraj agresywnym, mocnym uderzeniem po krosie na bekhend przeciwnika, celując w pobliże linii bocznej,  wymuszając słabe odegranie piłki przez przeciwnika.
1.1. odegranie krótkiego serwisu

…..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1.2. Odegranie krótkiego, słabego serwisu z dojściem do siatki – wejdź w kort i zagraj agresywnym, mocnym uderzeniem (najlepiej z piłki wznoszącej) wzdłuż linii i idź do siatki, aby zagrać następną piłkę z woleja.
1.2. odegranie krótkiego serwisu

 .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1.3. Serwis  w „T” – ograniczenie kątów returnu

 Serwując w „T” ograniczamy przeciwnikowi możliwość zagrania kątowego, trudnego do odebrania,  returnu. Zagrany w „T” serwis spowoduje, że return skierowany będzie zapewne na środek kortu, co ułatwi nam atak na słabszą stronę przeciwnika, w któryś z narożników kortu.

 1.3. Serwis w T
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
1.4. Return serwisu  w „T”
Zagrany w „T” serwis returnujemy  na środek kortu, jak najgłębiej pod linię końcową. Ograniczymy w ten sposób przeciwnikowi możliwość kątowego odegrania naszego returnu.
 1.4. return na Serwis w T

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
1.5.  Return przeciwko zawodnikowi grającemu „serw i wolej”

Return gramy bez zmiany kierunku piłki, starając się zagrać nisko nad siatką, pod nogi dochodzącego do siatki przeciwnika. W ten sposób utrudnimy mu dobre wykonanie pierwszego woleja. Następnie bądźmy gotowi do zagrania  passing shota, aby minąć stojącego przy siatce przeciwnika.
 1.5. return na Serw i wolej
  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety