Gra obronna

J&S cup 2007 049W tej części prezentujemy taktykę gry obronnej. Co robić, gdy przeciwnik zagrywa „approach shot”, czyli zagranie umożliwiające dojście z końcowej lub środkowej części kortu pod siatkę w celu zagrania kończącego woleja? Jak odpowiedzieć na woleja? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

 

.

.

.

1.

Gdy przeciwnik zagrywa „approach shot” głęboko po krosie na nasz forhend, odegraj piłkę mocnym, niskim topspinem, również po krosie. Masz szansę zagrać dochodzącemu do siatki przeciwnikowi piłkę „za plecy”

.approach shot deep crosscourt
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2.

Gdy przeciwnik zagrywa „approach shot” wzdłuż linii na nasz forhend, odegraj piłkę mocnym, niskim topspinem, również po krosie. Musisz odegrać piłkę wcześnie, gdy piłka jest jeszcze wznosząca, żeby zdążyć, zanim przeciwnik dojdzie do siatki.
approach shot down the line
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
3.

Gdy przeciwnik zagrywa „approach shot” na środek, odpowiedz zagrywając w dwóch ruchach. Najpierw odegraj piłkę mocno i nisko nad siatką, wprost na przeciwnika, aby ograniczyć kąty pod którymi mógłby zagrać wygrywającego woleja. W następnym ruchu zagraj passing shota w któryś z narożników kortu przeciwnika.

two shot pass down the middle

.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
4.

Gdy przeciwnik zagrywa „approach shot” wzdłuż linii na nasz forhend, odpowiedz zagrywając w dwóch ruchach. Najpierw odegraj piłkę mocno i nisko nad siatką, również po linii na bekhend przeciwnika. Spodziewaj się słabej odpowiedzi wolejem na środek. Wtedy zagraj passing shota po krosie na lewą stronę przeciwnika.

.
.two shot pass down the line.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
5.

Gdy przeciwnik zagrywa slajsowany, głęboki „approach shot” na twój bekhend, 

 odpowiedz zagrywając w dwóch ruchach. Najpierw odegraj piłkę po linii. Spodziewaj się woleja na twój forhend w wolną część kortu. W następnym ruchu zagraj passing shota również po linii w bekhendowy narożnik kortu przeciwnika….
.
two shot pass backhand 1

 

  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety