Serwis / return

Aby powiększyć obrazek, kliknij go

1.

Atak na drugi serwis przeciwnika. Zawodnik 1 serwuje drugi serwis. Gracz 2 odgrywa piłkę ze wznoszącej. Nie może cofać się poza linię.

 

1.1. return ze wznoszącej
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
2.
Serwis na słabszą stronę odbierającego. Zawodnik 1 serwuje na bekhend zawodnika 2. W odpowiedzi na słaby lub krótki return, zawodnik serwujący przeprowadza atak, grając na bekhend partnera. Następny serwis – na drugą stronę kortu.
.1.2. serwis return atak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3.
Odpowiedź na słaby serwis
Po słabym, krótkim serwisie, zawodnik ma  zadanie zagrać mocny, agresywny return w pole C1 , a następnie zaatakować siatkę i zagrać wolejem w C2 lub C3. Trener powinien zwrócić uwagę na płynne dojście zawodnika do siatki w całej sekwencji zagrań, naskok do woleja i prawidłową pozycję wolejową .
1.3. serwis return wolej
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
4.
Otwarcie kortu serwisem.
Ćwiczenie dla wszystkich poziomów zaawansowania.
Oznacz cele 1 i 2 pachołkami lub znacznikami. Każdy z zawodników wykonuje serię 10-15 serwisów w C1 i C2. Returnujący odgrywa piłkę serwisową po krosie  przez najniższą siatkę. Zadaniem zawodnika 1 jest zagranie w otwarty kort , celując w C3. Jeżeli zawodnik 2 nie zdoła obronić piłki, punkt jest dla gracza 1, lecz jeżeli obroni i przebije piłkę na strone zawodnika 1 – wtedy on zdobywa punkt. Po 10-15 min zmieniamy strony i serwujemy na nieparzystą stronę kortu.
Dla zawodników zaawansowanych – od czasu do czasu mogą zaserwować w T aby trzymać returnującego w niepewności co do kierunku serwisu.
serwis-otwarcie kortu
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5.

Serwis i atak. Zawodnik ma zagrać serwis jak najbliżej środka kortu, aby ściągnąć przeciwnika na środek kortu, a następnie zagrać przeciwnikowi „za plecy”, czyli mocnym forhendem , po krosie, w jego forhendowy narożnik, gdzie jeszcze przed chwilą przebywał.
Po serii kilkunastu serwisów – zawodnicy zamieniają się rolami, a następnie stronami kortu na które serwują.
 serwis - i atak
  • Rankingi ATP i WTA

    Rankingi ATP i WTA
  • Graj w debla…lepiej!

  • Budowa rakiety